ООН у минулому році зібрала $3,4 мільярда на допомогу постраждалим в Україні

У 2022 році Організація Об'єднаних Націй зібрала 80% від суми, потрібної на гуманітарне реагування в Україні, цьогоріч уже отримано 15%. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила постійна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун.

"У 2022 році це була надзвичайна підтримка. Це й від країн-членів ООН, а також фондів. Тож у 2022 році ми змогли залучити $3,4 мільярда на потреби людей, які постраждали від війни в Україні. Це 80% від того, що ми просили. За планом цього року ми наразі отримали 15%, але ми, і я особисто, продовжимо залучати допомогу", - зазначила Браун.

Браун зауважила, що у 2023 році ООН планує зібрати $5,6 мільярда, з яких $3,9 мільярда підуть на допомогу в Україні, а решта – на допомогу українцям, які втекли від війни у сусідні країни.

Гуманітарна координаторка додала, що ця оцінка обсягів буде змінюватися з часом і має охопити понад 11 мільйонів людей, які потребують допомоги в Україні.

За словами Браун, першочерговим завданням ООН протягом року повномасштабного вторгнення було задоволення потреб тих, хто втратив домівку і був змушений тікати, а також допомога в зимовий період.

"Ще один пріоритет міжнародної організації полягав у допомозі районам, де відновився контроль уряду України, та громадам у межах 20 км від лінії фронту", - зауважила Браун.

Як повідомлялося, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на відкритті 52-ї сесії Ради з прав людини ООН у Женеві заявив, що вторгнення росії в Україну спричинило наймасовіші порушення прав людини.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті