ООН: Гуманітарна допомога Україні скорочується, тоді як потреби у ній зростають

Представниця Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг заявила, що гуманітарна допомога країні скорочується, тоді як потреби зростають уже понад два роки. Про це повідомляє Голос Америки.

"Ресурси для надання гуманітарної допомоги значно скорочуються, тому що гуманітарні потреби через ці події фактично збільшуються. Від скорочення фінансування та підтримки постраждають саме незахищені верстви населення", - наголосила Ліндхольм Біллінг.

Гуманітарний план ООН на 2024 рік для України становить 3,1 мільярда доларів, включаючи 599 мільйонів доларів для УВКБ ООН. Однак у першому кварталі цього року як глобальний план реагування, так і заклик УВКБ ООН було профінансовано лише на 15%, тоді як за аналогічний період минулого року фінансування сягнуло 30%, сказала Ліндхольм Біллінг.

У міру того, як війна затягується, перетворюючись, за її словами, на «ультрамарафон», вона додала, що «грошова та гуманітарна допомога - у формі надання товарів та послуг, допомога з житлом, ремонтом будинків, психосоціальна підтримка» тепер «менш часті і менш передбачувані».

Вона  відзначила наслідки наступу російських військ на сході Харківської області, в результаті якого незліченна кількість мирних жителів часто залишається без елементарних речей, таких як електрика та водопостачання.

Вона зазначила, що «ті, хто все ще живе у цих прикордонних населених пунктах, зазвичай люди похилого віку». Ліндхольм Біллінг наголосила, що у багатьох уразливих людей «просто немає ресурсів чи можливостей, щоб розпочати нове життя десь тут, у центрі країни».

Представниця ООН також попередила, що якщо кількість переміщених осіб продовжить зростати, то їх прийом і допомога будуть величезною логістичною проблемою. «Звичайно, якщо 10 000 осіб перетворяться на мільйон або більше, це, очевидно, створить величезне навантаження на систему», - сказала вона.

Ліндхольм Біллінг зазначила, що в міру того, як війна затягується, а Росія розширює свій наступ, «найбільше занепокоєння викликає відсутність в українців іншого вибору, окрім як продовжувати тікати». Вона також попередила, що міжнародне співтовариство «не повинно зупинятися».

Статті

Донбас
17.11.2024
17:19

Якщо перемога в «СВО» буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях окупованого Донбасу виразно відчувався смуток і розчарування з приводу того, що «маленька переможна війна» Путіна не вийшла. У зневіру впав навіть Телеграм-канал терористичного батальйону «Восток». Філософські роздуми...
Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Всі статті