Олександр Яровий зі світовим рекордом здобув "золото" Паралімпіади-2024 у штовхані ядра

Український легкоатлет Олександр Яровий приніс Україні четверте "золото" Паралімпіади-2024 у легкій атлетиці. Про це повідомляє Суспільне Спорт.

Спортсмен виграв змагання зі штовхання ядра у класі F20, також встановивши новий світовий рекорд. Інший українець, Максим Коваль, у цій дисципліні здобув "бронзу".

Париж-2024 — друга Паралімпіада у кар'єрі як Ярового, так і Коваля. На минулих Іграх у Токіо спортсмени фінішували на першій та другій сходинках п'єдесталу, а Максим Коваль також встановив паралімпійський рекорд — 17.34 метра.

На змаганнях у Франції обидва українці стартували відразу з фінальних змагань. Кожен з легкоатлетів виконав по шість спроб. Так, для Коваля найуспішнішою стала друга: спортсмен штовхнув ядро на 16.99 метра та виборов третю позицію. Олександр Яровий же показав свій найкращий результат під час четвертої спроби — 17.61 метра. Це новий світовий рекорд у штовханні ядра серед спортсменів цього класу.

Паралімпіада-2024. Легка атлетика, штовхання ядра, чоловіки (клас F20)

Олександр Яровий (Україна) — 17.61 метра

Мухаммад Зіяд Золкефлі (Малайзія) — 17.18

Максим Коваль (Україна) — 16.99

Після виступу обидва спортсмени дали ексклюзивні коментарі Суспільне Спорт, у яких розповіли про свої враження від виступу. Зокрема, паралімпійський чемпіон-2020 Максим Коваль, попри здобуту бронзову нагороду, засмутився тим, що не зміг захистити звання паралімпійського чемпіона.

"Емоції — більше негативні, ніж позитивні, — сказав легкоатлет після виступу. — Розраховував на більше, тож маємо те, що маємо. Що завадило? Лише я сам собі. Тиску не було жодного. Виступив так — на жаль, хотілося б краще. Мотивація залишається, будемо працювати над покращенням результату".

Натомість його партнер за збірною, Олександр Яровий, залишився задоволений виступом. За шість спроб у фіналі українець двічі покращив світовий рекорд Коваля, встановлений у 2023 році на змаганнях у Франції — у четвертій та шостій спробах. Спортсмен зазначив, що цілком очікував від себе такого результату.

"Дуже великі емоції, дуже цього хотів, — розповів Яровий після перемоги. — Хотів стати першим, і мені це вдалося. Перші спроби робив не дуже, щоб залишитися у секторі. А потім треба було брати ситуацію у свої руки та перемагати. Щось зійшлося, що я переміг, задоволений цим".

"Двічі побив світовий рекорд? Очікував такого від себе і хотів цього дуже сильно. Скільки змагань вже програвав, але йшов далі, не зупинявся, і дійшов до цього. Я це зробив. Ще у Токіо казав, що приїду у Париж за "золотом" і це зробив".

На думку спортсмена, найбільше його перемозі допоміг тренер, сила духу, яку Олександр показав під час виступу, та підтримку рідних. Після виступу у фіналі легкоатлет тримався за руку, проте, за словами чемпіона, з ліктем усе гаразд.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті