Окупанти вирішили залишити в "ДНР"/"ЛНР" 15 діючих шахт. Місцеві у шоці

На окупованій території Донецької та Луганської областей російське Міненерго має намір скоротити кількість діючих вугільних шахт до п'ятнадцяти. Про це пишуть місцеві пабліки, цитуючи главу російського Міненерго Миколу Шульгінова.

"До вступу ДНР, ЛНР до складу РФ 114 шахт перебували у стадії консервації або ліквідації. Ми дуже серйозно проаналізували стан вугільної галузі в цих суб'єктах і плануємо залишити працювати 15 шахт", - наведено слова Шульгінова без посилання, де він це сказав.

Примітно, що адміни пабліків, нарешті "прозріли", якщо судити з коментаря до новини.

"О@ренеть просто! Замість того, щоб розвивати вугільну промисловість і давати людям робочі місця - 100 шахт тупо вирішили ліквідувати! Цілі міста втрачають сенс свого існування, деградує велика територія і масово виїжджає працездатна молодь. На думку Пушиліна і Ко саме так виглядає розвиток Республік", - йдеться в пабліках на окупованій території.

Також у місцевих соцмережах нагадують про те, що до 2014 року в Донецькій області працювали 94 шахти.

"У ДНР сьогодні функціонують до 20 вугільних підприємств. Тільки за 2020-2021 роки зупинилися близько 45 шахт, роботу втратили не менше ніж 20 тисяч осіб. І це ми ще не будемо детально розглядати ековопитання. Адже води із затоплених шахт забруднять ґрунт і питні водойми. Загалом із водою самі знаєте, які в нас проблеми", - пишуть адміни місцевих пабліків.

"Ще один біль кожного шахтаря - зарплати. Так, гірник у ДНР отримує 12-14 тисяч рублів, працівник очисного забою - 20-28 тисяч. Для порівняння: у Кемеровській області зарплати гірників починаються від 40 тис. руб. Тож нашим шахтарям явно платять не російські зарплати... А скільки нам усього обіцяла російська влада? Але цифри говорять самі за себе... І сподіватися на позитивні зміни під час тривалого СВО взагалі не варто", - справедливо визнають у місцевому сегменті соцмереж.

Як повідомлялося, так званий "міністр палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР" Денис Ярош в інтерв'ю одному із сепаратистських видань заявив, що всі вугільні підприємства розділять на три категорії: збережуть тільки найперспективніші, решту ліквідують.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті