Окупанти у "ЛНР" засудили українського журналіста і правозахисника Максима Буткевича до 13 років колонії

Українського правозахисника та журналіста Максима Буткевича, який потрапив у полон окупантів, так званий суд на захопленій території Луганської області засудив до 13 років колонії суворого режиму. Про це 10 березня повідомляє Слідчий комітет РФ.

За версією окупантів, Буткевича визнали винним у "жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів". Крім того, Буткевича окупанти "звинуватили" і в "замаху на вбивство двох осіб загальнонебезпечним способом та навмисному пошкодженні чужого майна загальнонебезпечним способом".

Рашисти заявили, що 4 червня 2022 року у Сєвєродонецьку Буткевич нібито вистрілив із протитанкового гранатомета по під'їзду житлового будинку, внаслідок чого нібито постраждали двоє людей. При цьому в повідомленні СК йдеться, що Буткевич нібито "цілком визнав провину, розкаявся у скоєному".

Варто зазначити, що окрім Буткевича, окупанти також засудили українських бійців Віктора Похозія та Владислава Шеля.

Похозія рашисти звинуватили в тому, що під час оборони Маріуполя він нібито побив прикладом автомата місцеву мешканку. Нашого солдата окупаційний суд так званої "ДНР" засудив до 8,5 років позбавлення волі.

Владислав Шель, який, як і Похозій, захищав Маріуполь, нібито кілька разів вистрілив з автомата у бік літнього чоловіка з метою "залякати місцеве населення". Його засудили до 18,5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, наприкінці минулого року вже полонений Буткевич отримав чеську премію "Історії несправедливості". Відзначимо, що у полон журналіст потрапив в липні минулого року.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті