Охочих здатися в полон росіян побільшало одразу на 70% після спецоперації з Мі-8 – ГУР

Одразу на 70% зросла кількість військовослужбовців армії РФ, які хочуть здатися в полон у межах проєкту "Хочу жить", після успішної спецоперації "Синиця", коли російський пілот перегнав бойовий гелікоптер Мі-8 разом з усім екіпажем до України. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі "Радіо Свобода".

"Є дуже (великий - ред.) стрибок по лінії "Хочу жить" окремо і по інших каналах зв’язку. Після успішної операції "Синиця" з Мі-8 і пілотом, скажімо, збільшилась кількість військовослужбовців армії РФ, які розглядають для себе подібний сценарій. Звернення на державний проєкт "Хочу жить! – стрибок відбувся приблизно на 70% за день", - заявив Юсов.

Прокоментував Юсов також інформацію з Телеграм-каналів, що нібито особі, яка передасть Україні винищувач МіГ, дадуть 2 млн доларів.

"Ця інформація носить більше характер такої легенди і народної ініціативи. Але, звичайно, винагорода за МіГ буде", - зазначив він.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило документальний фільм "Збиті льотчики росії", у якому, серед іншого, вперше показали російського пілота, який перегнав до України російський гелікоптер Мі-8 у межах спецоперації під кодовою назвою "Синиця". Як стверджує ГУР, льотчик – Максим Кузьмінов, він служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації РФ – в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ.

Як повідомлялося, проєкт "Хочу жить", що приймає звернення російських військових щодо добровільної здачі в полон, за рік отримав 22 тисячі звернень.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті