Охочих здатися в полон росіян побільшало одразу на 70% після спецоперації з Мі-8 – ГУР

Одразу на 70% зросла кількість військовослужбовців армії РФ, які хочуть здатися в полон у межах проєкту "Хочу жить", після успішної спецоперації "Синиця", коли російський пілот перегнав бойовий гелікоптер Мі-8 разом з усім екіпажем до України. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі "Радіо Свобода".

"Є дуже (великий - ред.) стрибок по лінії "Хочу жить" окремо і по інших каналах зв’язку. Після успішної операції "Синиця" з Мі-8 і пілотом, скажімо, збільшилась кількість військовослужбовців армії РФ, які розглядають для себе подібний сценарій. Звернення на державний проєкт "Хочу жить! – стрибок відбувся приблизно на 70% за день", - заявив Юсов.

Прокоментував Юсов також інформацію з Телеграм-каналів, що нібито особі, яка передасть Україні винищувач МіГ, дадуть 2 млн доларів.

"Ця інформація носить більше характер такої легенди і народної ініціативи. Але, звичайно, винагорода за МіГ буде", - зазначив він.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило документальний фільм "Збиті льотчики росії", у якому, серед іншого, вперше показали російського пілота, який перегнав до України російський гелікоптер Мі-8 у межах спецоперації під кодовою назвою "Синиця". Як стверджує ГУР, льотчик – Максим Кузьмінов, він служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації РФ – в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ.

Як повідомлялося, проєкт "Хочу жить", що приймає звернення російських військових щодо добровільної здачі в полон, за рік отримав 22 тисячі звернень.

Статті

Країна
09.11.2024
12:17

Підвищення тарифів на комуналку, борги та підготовка до опалювального сезону. Інтерв'ю з експертом у сфері ЖКГ Олегом Попенком

У червні 2024 року українці вже пережили зростання цін на електроенергію (на 64%), а згідно з "інфляційним звітом" Національного банку України, з 2025 року розпочнеться "поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів".
Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Всі статті