Офіс генпрокурора зареєстрував близько 80 тисяч потенційних воєнних злочинів

Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч випадків потенційних воєнних злочинів, скоєних російськими військовими від початку повномасштабного вторгнення. Про це генеральний прокурор України Андрій Костін заявив американським законодавцям 19 квітня, інформує телеканал CNN, - пише Радіо Свобода.

Також, за словами українського високопосадовця, на сьогодні 31 громадянин Росії засуджений в українських судах за воєнні злочини.

Костін повідомив у комітеті з закордонних справ Палати представників американського Конгресу, що його офіс також ідентифікував 310 потенційних виконавців злочинів і «закінчив справи проти 152 потенційних воєнних злочинців».

За його словами, частина справ «ведеться заочно, тому що ми встановили винних, у нас є повний набір доказів, але ми не можемо чекати, коли ми їх колись затримаємо, але процедура заочних справ трохи довша через процедурні обмеження».

Костін закликав міжнародне співтовариство поділитися розвідувальною інформацією, щоб допомогти його відомству засудити ймовірних злочинців, зазначивши, що вони ідентифікували ще тисячі осіб, але не мають повних доказів, щоб засудити їх.

Раніше цього місяця Офіс генерального прокурора заявив, що члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT) будуть розслідувати злочин геноциду.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті