"Очікуємо від Польщі конкретні відповіді на запропоновані нами кроки": Шмигаль - про черговий раунд українсько-польських урядових консультацій

У Варшаві в рамках візиту прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля відбувся черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. Про це Шмигаль повідомив у Телеграм 28 березня.

"Сьогодні ми провели черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. Україна та Польща стратегічні союзники. Маємо чітко розуміти, наскільки значущою є взаємопідтримка і потенціал нашого співробітництва", - зазначив очільник українського Уряду.

Уточнюється, що під час консультацій обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес у нашій співпраці. Приділили велику увагу складним темам: ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі. 

"Розуміємо, як будемо рухатися, - підкреслив Шмигаль. - Очікуємо від Польщі конкретні відповіді на запропоновані нами кроки. Уже більша частина з них виконана. Очікуємо заборону Єврокомісією транзиту й експорту з росії та білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску".

Прем'єр акцентував, що стратегічні відносини передбачають взаємну довіру та відкритість, здатність до діалогу та компромісу. 

"Розраховуємо, що сьогоднішні консультації принесуть результат і ми знайдемо шляхи врегулювання проблемних питань", - написав також він.

Раніше повідомлялось, що Шмигаль розпочав візит до Польщі із зустрічі з Туском, щоб скоординувати питання перед спільним засіданням урядів.

Раніше також повідомлялось, що Дмитро Кулеба розпочав дводенний візит до Індії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті