Дуже малоймовірно, що Білорусь приєднається до війни - ISW

Вступ Білорусі у війну є малоймовірний. Про це в інтерв'ю Суспільному розповів аналітик американського Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Варос.

"За нашою оцінкою, дуже малоймовірно, що Білорусь приєднається до війни. Причина в тому, що Білорусь, відверто кажучи, не має стільки сил, щоб це мало визначальний вплив у війні. Плюс ці сили потрібні Лукашенку вдома. У Білорусі є шість маневрових бригад. Кожна з них може створити дві батальйонні тактичні групи. Це означає, що теоретично Білорусь може сформувати всього 12 батальйонних тактичних груп", - розказав він.

За словами аналітика, це дуже мала кількість, і вона не була б вирішальною для атаки, яка б реально загрожувала Україні. 

"Ці підрозділи були б легкою закускою для українських сил, які захищають Київ, Волинь та інші райони", - відмітив він.

Крім того, за словами Джорджа Вароса, ці сили потрібні Лукашенку, щоб утримувати режим. 

"Білоруський народ з часів протестів 2020 року, звісно ж, ним не задоволений. І білоруська армія була дуже важливою для підтримки його режиму. Якщо ці підрозділи будуть знищені в Україні, то, думаю, Лукашенко матиме безпекові проблеми. Цілком можливо, що росіяни можуть спробувати використати певну комбінацію білоруських і російських сил, щоб провести операції, можливо, десь на заході України, щоб зірвати українські операції в інших місцях. Але поки ми не бачили ознак того, що росіяни формують такі ударні групи", - сказав експерт.

Він також відмічає, що російське розгортання всіх цих батальйонних тактичних груп у Білорусі ще в лютому цього року не було особливо ефективним. 

"Всі ці різні підрозділи були дуже нескоординованими. Не було згуртованої командної структури. Я думаю, що намагання поєднати білоруські підрозділи з вже дуже деградованими та втомленими російськими підрозділами, також не було б особливо скоординованим", - підкреслив аналітик ISW.

Раніше в Інституті вивчення війни (ISW) повідомляли, що російські війська навряд чи захоплять Краматорськ, Слов'янськ й інші міста Донеччини, тим більше до 11 вересня.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті