Норвегія перерахує €14,5 мільйонів на Військову допоміжну місію ЄС для України

Європейський Союз та Норвегія підписали угоду, за якою Норвегія перерахує в Європейський фонд миру 14,5 млн євро для підтримки Військової допоміжної місії ЄС для України (EUMAM Ukraine), і це безпрецедентний крок для країни, що не є членом Європейського Союзу. Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Європейської ради.

«ЄС та Королівство Норвегія підписали сьогодні адміністративну угоду з добровільного фінансового внеску Норвегії у Військову допоміжну місію з підтримки України на 2023 рік. 31 жовтня уряд Норвегії оголосив рішення підтримати EUMAM Ukraine добровільним фінансовим внеском у NOK 150 мільйонів (приблизно 14,5 мільйона євро) у Європейський фонд миру», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, підписана угода формалізує таке рішення та дозволяє Норвегії брати ефективну участь у тренуванні та оснащенні Збройних сил України в рамках Військової допоміжної місії ЄС.

«Фінансова підтримка Норвегії для Військової допоміжної місії ЄС для України надасть додатковий імпульс для тренування та оснащення ЗСУ, які продовжують боротьбу проти російської агресії. Разом з нашими партнерами ми продовжуватимемо допомагати Україні всіма шляхами, якими можемо, і так довго, як це буде необхідним», - зазначив з цього приводу високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Рішення Норвегії стало першим випадком в історії ЄС, коли третя країна робить фінансовий внесок в Європейський фонд миру, що використовується для реалізації проєктів та фінансування операцій в рамках Спільної політики безпеки й оборони ЄС. Такий вчинок є ще одним підтвердженням тісного співробітництва між Норвегією і ЄС у питаннях безпеки й оборони, а також твердої підтримки цією країною боротьби України за свободу та суверенітет.

Як повідомлялося, EUMAM Ukraine була формально заснована 17 жовтня 2022 року для посилення військових спроможностей ЗСУ у захисті суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Мандат місії передбачає підготовку до 15 тисяч українських військовослужбовців у тренувальних центрах на територіях різних країн ЄС. Командування Місією здійснюється з Брюсселя, адміністративний центр управління розташований у Польщі. В діяльності Місії беруть участь понад 20 країн ЄС.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті