Норвегія надає Україні понад $73 мільйони на відновлення енергетики

Норвегія надасть Україні додаткові 1,1 мільярда норвезьких крон (понад 73 мільйони доларів США), щоб допомогти у відновленні пошкодженої енергетичної інфраструктури. Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі на сайті уряду Норвегії.

"Норвегія сподівається, що це нове фінансування дозволить пом’якшити частину збитків і забезпечити електроенергію в Україні", – сказав норвезький прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Він зазначив, що скандинавська країна веде тісний діалог з Україною щодо того, як надані кошти можуть бути використані найбільш ефективно, а також зауважив, що ремонт пошкодженої української інфраструктури важливо розпочати швидко, до настання зими.

Зазначається, що 120 мільйонів норвезьких крон (понад 8 мільйонів доларів США) спрямують через Програму розвитку ООН (ПРООН) на ремонт енергетичної інфраструктури, яка забезпечує Харківську область, що дуже постраждала від російських атак цієї весни.

«Це фінансування допоможе, серед іншого, забезпечити стабільне енергопостачання пологових відділень та операційних у 7 лікарнях Харківської області», – додав прем’єр-міністр Норвегії.

У пресрелізі йдеться, що сім лікарень Харківщини будуть обладнані сонячними панелями для забезпечення стабільного електропостачання.

Як повідомлялося, 12 червня у норвезькому Міністерстві оборони заявили, що уряд Норвегії виділить Україні €240 млн на закупівлю засобів протиповітряної оборони.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті