Nord Stream 2: в уряді Німеччини заявили, що не мають наміру запускати газогін

Федеральний уряд ФРН не вважає за потрібне запускати в експлуатацію газогін Nord Stream 2. Про це заявив представник німецького уряду Вольфганг Бюхнер на брифінгу в п’ятницю, 19 серпня, - передає Укрінформ.

«Ми зупинили процес сертифікації газопроводу з поважних причин, і поновлення проєкту не є наразі предметом обговорення», - заявив Бюхнер, коментуючи пропозицію одного з лідерів ліберальної партії, яка входить до правлячої коаліції, запустити газогін Nord Stream 2 для заповнення газових сховищ перед зимою.

Він також нагадав про інші шляхи постачання газу. Зокрема, за допомогою Nord Stream 1 і трубопроводу, який проходить територією України, росія могла би виконати всі контракти з європейськими клієнтами та забезпечити всі потреби Європи. Представник німецького уряду нагадав і про газогін «Ямал» через білорусь і Польщу, який «росія сама санкціонувала».

Представник Мінекономіки Штефан Габріель Гауфе своєю чергою підтвердив, що росія могла би задовільнити всі потреби Німеччини в газі за допомогою трубопроводу Nord Stream 1.

«Пропозиція (щодо запуску Nord Stream 2 - ред.) стосується країни, яка зарекомендувала себе як ненадійний постачальник енергії. А метою федерального уряду є досягнення ... незалежності від імпорту викопних джерел енергії саме з росії», - сказав Гауфе.

У Міністерстві фінансів ФРН, яке очолює представник Ліберальної партії Крістіан Лінднер, запевнили, що міністр «вважає цю пропозицію неправильною».

Як повідомлялося раніше, віце-спікер Бундестагу від Вільної демократичної партії, яка входить до правлячої коаліції Німеччини, Вольфганг Кубики висловився за відкриття газопроводу "Північний потік-2".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті