Німеччина та Україна готуються укласти угоду про безпеку. Зеленський і Шольц провели телефонну розмову

Німеччина та Україна готуються укласти угоду про безпеку. Про це говорили в телефонній розмові у середу 24 січня канцлер ФРН Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное".

За словами Шольца, наразі триває "інтенсивна підготовка" до укладення такої угоди, що може відбутися вже найближчим часом. Є "відчуття, що переговори близькі до завершальної фази", сказав Шольц.

Угода передбачає гарантії для України після закінчення війни з росією, уточнює Reuters. Раніше документ про гарантії безпеки для України підписали Лондон і Київ. Подібний двосторонній договір, що передбачає надання Україні допомоги в разі нового нападу на неї, також пообіцяв укласти президент Франції Емманюель Макрон.

Президент України Володимир Зеленський в офіційному Телеграм-каналі зазначив, що у розмові з Шольцем вони "окремо обговорили питання підготовки угоди між Україною та ФРН про безпекові гарантії та заходи двостороннього політичного діалогу у найближчій перспективі".

Зеленський також подякував Шольца за збільшення оборонної допомоги Україні на поточний рік до 8 млрд євро, а також нещодавнє рішення про передачу Україні шести гелікоптерів Sea King Mk41. 

"Докладно обговорили подальшу оборонну співпрацю, зокрема посилення української системи ППО, а також артилерії та бронетехніки. Приділили увагу питанням початку фактичного переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. Відзначив важливу роль Німеччини в цьому та акцентував на необхідності подальшої підтримки України. Також обговорили питання забезпечення макрофінансової допомоги Україні з боку Євросоюзу", - повідомив Зеленський.

Як повідомлялося, Німеччина планує в 2024 році навчити не менше 10 тисяч солдатів ЗСУ, а також має намір постачати Україні танки та іншу техніку.

Статті

Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Всі статті