Німеччина продовжить надавати Україні оборонну підтримку - Зеленський зідзвонився з Шольцом

Президент України Володимир Зеленський 29 листопада провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Про це повідомляє офіційний сайт Президента.

Глава держави подякував Олафу Шольцу за оборонну підтримку України, загальний обсяг якої становить 12 млрд євро, та особливо – за лідерську роль у зміцненні протиповітряної оборони і німецькими системами ППО, і завдяки консолідації допомоги партнерів.

Лідери обговорили продовження оборонної співпраці, зокрема можливості спільного виробництва озброєнь і нарощування спроможностей систем Patriot та IRIS-T.

Канцлер запевнив, що Німеччина продовжить надавати Україні оборонну підтримку, та поінформував про свою телефонну розмову з Володимиром Путіним.  

Президент України заявив, що російський диктатор не зацікавлений у припиненні війни та використовує кожен міжнародний контакт для поширення погроз та ультиматумів. Лише сильна позиція України може змусити його відмовитися від власних намірів.

Володимир Зеленський і Олаф Шольц обговорили можливість зустрічі й у двосторонньому форматі, і разом з іншими європейськими лідерами для координації спільних дій.

Як повідомлялося, Німеччина пообіцяла передати Україні ще дві IRIS-T до кінця року.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті