Нідерланди нададуть Україні €122 мільйони військової допомоги та на кібербезпеку

Уряд Нідерландів ухвалив виділити Україні 122 млн євро на боєприпаси, озброєння та кібербезпеку. Про це повідомила пресслужба уряду Нідерландів, - пише Укрінформ.

“Нідерланди виділяють 122 мільйони євро Україні на боєприпаси, озброєння та кібербезпеку”, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, 87 млн євро спрямовується на закупівлю артилерійських снарядів для України. Ще 25 млн євро буде перераховано до Міжнародного фонду для України (IFU) на придбання озброєння.

Крім того, уряд Нідерландів виділить 10 млн євро на покращення кіберзахисту України.

Про це сьогодні в Палаті представників повідомила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Виділення цих коштів стало результатом консультацій Контактної групи з питань оборони України (UDCG), до складу якої входять 50 країн-партнерів. Вони допомагають нашій країні закуповувати обладнання та ресурси для захисту від Росії.

Раніше Нідерланди внесли 100 мільйонів євро в IFU, ініціативу Сполученого Королівства. За кошти фонду придбано ЗРК, боєприпаси та запчастини. Обладнання закуповується безпосередньо у промисловості - так воно швидше потрапляє в Україну, і бюджет використовується оптимально.

Нідерланди також виділили 130 мільйонів євро на артилерійські боєприпаси для очолюваного Німеччиною фонду з метою закупівлі 155-мм снарядів, які дуже потрібні Україні. Крім цього, обіцяні ще 87 мільйонів євро.

Кошти на кіберзахист буде спрямовано в тому числі на створення та розширення відповідної онлайн-інфраструктури в Україні, яка вже стикнулася з масштабними кібератаками.

“Дуже важливо підтримувати Україну не лише в короткостроковій, а й у довгостроковій перспективі, - сказала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен. - Зараз важливо показати, що ми допомагаємо Україні. Вони борються за свою країну та за цінності, які ми поділяємо: самовизначення, свобода, рівність, права людини”.

Як повідомлялося, Люксембург долучився до коаліції F-16 для України. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті