Ні в України, ні в Росії немає домінування в Чорному морі - командувач ВМС Естонії

Командувач ВМС Естонії Іво Вярк вважає, що у традиційному розумінні морської війни ні Росія, ні Україна не мають домінування в Чорному морі, - повідомляє  ERR.

"Сьогодні все Чорне море можна вважати в цьому сенсі спірною морською акваторією, де обидві сторони фактично мають певний ступінь свободи дій. І ця свобода дій, очевидно, є більшою біля узбережжя. Де обидві сторони мають власні засоби протиповітряної оборони, морські міни, підтримку з боку різних систем озброєння з берега", - пояснив Іво Вярк.

За його словами, кораблі зазвичай виходять у море лише для проведення конкретних дій, але жодна зі сторін не йде на надмірний ризик.

Командувач ВМС відзначив, що обидві сторони використовують газові бурові установки в Чорному морі.

"Вони надають хорошу можливість для обох сторін розмістити там розвідувальне обладнання, а потім вести звідти спостереження за морською обстановкою. Однак відомо, що вони не перебувають постійно в руках жодної зі сторін, тобто переходять з рук в руки", - додав він.

Морське середовище, за словами Вярка, є складним для безпілотників.

"Якщо говорити про безпілотники в цілому, то технології безпілотників і заходи протидії безпілотникам на морі також розвиваються з шаленою швидкістю. Однак багато експертів також вважають, що безпілотні технології, швидше за все, будуть додатковим заходом, тобто до традиційних засобів і можливостей ведення морської війни.

Іншими словами, це, безумовно, допоможе поліпшити ситуаційну обізнаність і посилити розвідувальну діяльність, але не буде нічого, що замінить сучасні підводні човни, надводні кораблі, ракети, міни і подібні засоби", - підсумував командувач. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті