"Неважливо, хто це почав". Один з найбагатших російських бізнесменів порівняв санкції з бомбардуванням Хіросіми

Засновник міжнародного виробника добрив "Єврохім" і вугільно-енергетичної компанії СУЕК Андрій Мельниченко в інтерв'ю газеті Financial Times порівняв санкції, введені Заходом через війну росії в Україні, з бомбардуванням Хіросіми, - пише телеграм-канал ВВС/Русская служба.

"Вона не знищила багато військових цілей, результат війни вже був визначений, але [вона] принесла величезні страждання, - каже він. - Це абсолютно те ж саме".

"Якщо ви заподіюєте шкоду мільйонам людей, які не мають жодного стосунку до конфлікту, ви військовий злочинець", - додав у бесіді про санкції Мельниченко, який посів у 2023 році першу сходинку російського рейтингу Forbes.

При цьому, відповідаючи на запитання про те, чи є злочином те, що робить росія в Україні, Мельниченко був набагато стриманішим. Під час інтерв'ю він сказав: "На мій погляд, так", однак згодом зв'язався з Financial Times і повідомив, що його відповідь стосувалася конкретних атак на цивільні об'єкти. "На мій погляд, багато подій ... ще раз: я не на місці, я не там, я не експерт, я не можу описати той чи інший конкретний випадок".

"Військові злочини безумовно є з обох сторін. Це відбувається на будь-якій війні. Це природно. Неважливо, хто це почав", - підсумував він.

Видання нагадало, що від початку російського вторгнення тільки два представники російського бізнесу жорстко висловилися проти війни. 19 квітня 2022 року це зробив засновник Тінькофф банку Олег Тіньков, який мешкає в Лондоні, 10 серпня 2023 року, за півтора року після війни, - співзасновник "Яндекса" Аркадій Волож. Проти війни в м'якій формі виступали також засновники Альфа-банку Михайло Фрідман і Петро Авен, а також Алішер Усманов в інтерв'ю.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті