Незважаючи на союзницькі відносини, Казахстан відмовився посилати миротворців до Вірменії

Питання відправлення миротворців у рамках Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) до Вірменії поки що не стоїть. Про це заявив міністр закордонних справ Казахстану Мухтар Тлеуберді, - повідомляє турецьке агентство "Анадолу" з посиланням на ресурс "Влада.kz".

За словами міністра, Казахстан готовий ділитися сторонами конфлікту досвідом демаркації та делімітації кордонів.

«На позачерговій раді колективної безпеки ОДКБ прем'єр-міністр Вірменії поінформував глав держав-членів ОДКБ про ситуацію на кордоні з Азербайджаном. Загалом інформацію прийнято. Звичайно, ми хотіли отримати об'єктивну інформацію, тому що з обох сторін надходить різна інформація. Тому загалом глави держав ухвалили рішення про те, щоб генеральний секретар ОДКБ виїхав на місце, отримав повне бачення на місці і потім поінформував глав держав», - сказав Тлеуберді.

Водночас, зазначив він, необхідно виходити з того, що кордон між Азербайджаном та Вірменією не демаркований, тому «про якесь порушення кордону говорити важко».

На думку глави МЗС, першочерговим завданням сьогодні є відновити роботу спільної комісії з делімітації та демаркації вірмено-азербайджанського кордону, і Казахстан готовий поділитися своїм досвідом.

"Ми готові поділитися своїм досвідом. Оскільки ми демаркували свій кордон по всьому периметру сухопутного та навіть морського кордону, демаркація практично завершена з усіма державами, окрім Росії. Із Росією у нас ще, мабуть, займе демаркація 2-3 роки", - додав Тлеуберді.

У повідомленні нагадується, що в ніч проти 13 вересня на кордоні Азербайджану та Вірменії відновилися сутички. Баку звинуватив Вірменію у провокаціях, мінуванні шляхів постачання та обстрілах. Єреван заявив про обстріл південно-східного кордону та звернувся до ОДКБ. У Баку та Єревані повідомили про десятки загиблих. 

До складу ОДКБ входять Вірменія, Казахстан, Киргизія, росія, Таджикистан та Узбекистан.

Статті

Донбас
22.12.2024
19:05

Ватажки «ДНР» і «ЛНР» пообіцяли Путіну поселити безхатченків у вкрадені квартири і підвищити народжуваність. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня публікації в ЗМІ окупованого Донбасу були міцно зав'язані на прямій лінії кремлівського диктатора. Можна сказати навіть більше: «Знає кішка, чиє сало з'їла». Ватажки «республік» прекрасно знали, що жителі «ДНР/ЛНР» спробують...
Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Всі статті