Не лише заморозити, але й вилучити: у ЕС розповіли о планах направити російські гроші на відбудову України

Євросоюз вже багато зробив, щоб заморозити російські активи та обмежити їх використання у фінансуванні російської «машини війни», але можливість їх вилучення та спрямування на цілі відновлення України потребує подальшого опрацювання з правової точки зору. Про це заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, - повідомляє Укрінформ.

«Наша мета - не лише заморозити, але й вилучити російські активи. Але це стосується, в першу чергу, правової основи таких дій. Ми працюємо над цим. Ми створили оперативну групу, до якої увійшли експерти від усіх країн-членів та міжнародні експерти, я яка так і називається: «Затримати й заморозити». Це дозволяє не лише позначити ті активи, що були заморожені, але також визначити правові передумови, за яких ці активи можуть бути вилучені та використані, наприклад, для відновлення України», - сказала фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що в ЄС присутня політична воля, щоб використати заморожені російські активи для відновлення України, але правове визначення таких дій все ще потребує уточнення.

«Ще багато має бути зроблено для досягнення цієї мети. При цьому дуже важливо пам’ятати, - так, ми наполягаємо на дотриманні верховенства права. Але це означає, що ми й дотримуємося верховенства права. Тож цей процес (вилучення російських активів – ред.) має бути виваженим з правової точки зору», - наголосила вона..

Нагадаємо, що  сьогодні у Берліні під егідою Німецького головування в G7 та Європейської Комісії відбувається Міжнародна конференція експертів з відновлення України, яка залучила найкращих фахівців з усього світу. Ці експерти мають представити стратегію повоєнної відбудови України, яка стане основою для конкретних програм з реконструкції та відновлення України за участю міжнародного співтовариства.

Як повідомлялося, Євросоюз виділить Україні 1 мільярд євро екстреної допомоги для відновлення енергопостачання.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті