НАЗК виявило понад 40 іноземних компонентів у російських ракетах Х-59

Національне агентство України з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 42 новими деталями авіаційних ракет рф Х-59. Про це повідомляє офіційний сайт НАЗК.

Зазначається, що країна-агресор щодня обстрілює Україну різними видами озброєння, у тому числі використовуючи тактичну авіацію, яка несе ракети Х-59. Саме ці ракети у поєднанні з “шахедами”, іноземні деталі яких можна знайти у вказаній  Базі, росія почала регулярно застосовувати останнім часом.

Так, 4 січня 2024 року рф вдарила цією ракетою по об'єкту енергетики у Кропивницькому. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та ще восьмеро були поранені, нагадує НАЗК.

"Не можна дозволяти, щоб іноземні технології та компоненти продовжували ставати частиною зброї агресорів та вбивали цивільних в усьому світі. Ми й надалі регулярно поповнюватимемо Базу, щоб виробники, посадовці, журналісти-розслідувачі, а також просто небайдужі громадяни з різних країн обʼєднувалися заради нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів як рф. НАЗК висловлює глибоку повагу та вдячність всім українським військовим, які захоплюють цю зброю, а також дослідницьким центрам, за вивчення та ідентифікацію цих компонентів", - йдеться у повідомленні. 

Також зазначається, що роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій. Зокрема, НАЗК ідентифікує компанії, що постачають електронні компоненти в рф.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті