НАТО за тиждень виявило вісім російських літаків-порушників над Балтійським морем

Впродовж тижня літаки НАТО здійснили сім вильотів для виявлення та супроводження російських літаків, що порушили правила польотів. Про це повідомляє ЛІГА з посиланням на Міністерство оборони Литви 16 грудня.

Як повідомляється, суднам країни-агресора протидіяли винищувачі Альянсу, що виконують завдання поліційної місії в країнах Балтії.

Так, 11 грудня літаки НАТО здійснили вильоти для ідентифікації двох російських літаків-розвідників Іл-20 та ще одного літака, ймовірно, тієї ж моделі.

Ці судна летіли у міжнародному повітряному просторі з Калінінградської області РФ без плану польоту, без ввімкненого радіолокаційного транспондера та без радіозв'язку з Регіональним центром керування польотами, зазначили в литовському Міноборони.

А вже 12 грудня літаки поліційної місії знову здіймалися в повітря, аби ідентифікувати Іл-20 та Ту-214ПУ, що виконує функції посту повітряного контролю, а також пасажирський літак Іл-18.

Ці судна летіли з Калінінградської області на материкову частину Росії або у зворотному напрямку без плану польоту, а в Іл-20 не було активовано транспондер.

Наступного ж дня винищувачі Альянсу ідентифікували військовий транспортний літак Іл-76 та два пасажирські Ту-214, що летіли з Калінінграда до материкової Росії знову без плану польоту.

У неділю, 15 грудня, НАТО зафіксувало вантажний літак Ан-72, що летів до Калінінграда без плану польоту та з вимкненим транспондером.

Як повідомлялося, в РФ на авіабазі "Енгельс" помічено щонайменше дев’ять Су-34, які, ймовірно, сховали від ударів ATACMS.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті