Нардепу від "Слуги народу" оголосили підозру в незаконному збагаченні на 11 млн грн

Народний депутату від партії "Слуга народу" отримав підозру в незаконному збагаченні на 11 млн грн. Про це повідомили Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у Телеграм 2 травня.

Правоохоронці не називають імені нардепа, проте українські ЗМІ уточнюють, що йдеться про Андрія Клочка. 

"2 травня 2024 року за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру у незаконному збагаченні на понад 11 млн грн чинному народному депутату України. Дії нардепа кваліфіковані за ст. 368-5 КК України. У межах досудового розслідування, яке здійснюють детективи НАБУ за матеріалами НАЗК, встановлено, що у 2020-2021 роках народний депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн - 5 квартир у м. Києві, 3 земельні ділянки на Київщині, 2 нежитлові приміщення, а також автомобілі Tesla та Mersedes-Benz", - сказано в повідомленні САП.

Зазначається, що переважну частину набутого майна депутат оформив на близьких родичів, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Проте з’ясувалося, що ані офіційного доходу та заощаджень його та дружини за цей період, ані доходів його родичів не було достатньо для придбання цього майна. 

"Різниця між вартістю придбаного майна та коштів нардепа становить 11 млн грн", - підкреслюється в повідомленні.

У відомстві зауважили, що розслідування САП та НАБУ розпочали після оприлюднення журналістських розслідувань, зокрема команди Bihus.Info.

Раніше повідомлялось, що за міністра агрополітики Сольського внесли заставу понад 75 млн, він "може повернутися до виконання своїх обов'язків".

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті