ПВК "Вагнер" фінансує війну в Україні за рахунок видобутку золота в Африці – Politico

Найманці так званої "ПВК "Вагнер" розширюють видобуток корисних копалин в Африці, щоб фінансувати війну в Україні. Про це 19 січня повідомляє видання Politico із посиланням на західного чиновника та внутрішні документи США.

"За останній рік "вагнерівці" значно розширили діяльність у Центральноафриканській республіці, а їхній прибуток від видобутку корисних копалин може зрости майже до 1 мільярда доларів", - повідомили журналісти.

У розмові з виданням західний чиновник припустив, що росіяни використовуватимуть ці гроші на закупівлю зброї та вербування нових бойовиків. Причому нові дані про проєкти "вагнерівців" у ЦАР показують, що ті стають дедалі прибутковішими та можуть бути джерелом фінансування вже повномасштабної війни РФ проти України.

Так, згідно з телеграмою, яку отримало видання, російські найманці перетворили кустарну золоту копальню Ндассима біля міста Бамбарі в центрі ЦАР на масштабний комплекс, який охоплює вісім виробничих зон. Найбільша з них має глибину понад 60 метрів. За оцінкою США, "вагнерівці" готують копальню до довгострокової експлуатації.

При цьому влада ЦАР забороняє миротворцям ООН запускати безпілотники в районі копальні, а кілька з них обстріляли військові республіки. На думку американських чиновників, це вказує на те, що "Вагнер" отримує політичний контроль у країні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Гани звинуватив уряд Буркіна-Фасо у співпраці з "Групою Вагнера".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті