"Нафта фінансує війну": шість країн ЄС закликають знизити стелю цін на російську нафту

Країни Північної Європи і Балтії закликають знизити стелю цін на російську нафту в рамках координації країн G7, щоб скоротити доходи Москви, з яких вона фінансує війну проти України. Про це з посиланням на шведські онлайн-видання пише «Deutsche Welle» 13 січня.

Зазначається, що лист із відповідною пропозицією було направлено до Єврокомісії міністрами закордонних справ країн Північної Європи та Балтії. Зокрема, під зверненням поставила свій підпис глава МЗС Швеції Марія Мальмер Стенергард. 

«Що нижчі ціни на російську нафту, то швидше настане мир. ...Економіка Росії стоїть і падає разом із цінами на нафту. Нафта фінансує війну», - заявила вона у зв'язку з цим на конференції з оборони в місті Селені, пише шведське видання «Epoch Times».

Як підрахувала міністр, зниження ціни на 10 доларів за барель означало б для Росії втрати в розмірі 200 мільярдів доларів на рік, що відповідає 15% російського військового бюджету. 

За словами Стенергард, Швеція також активізує роботу щодо запобігання так званого тіньового флоту, який Росія використовує для обходу стелі цін на нафту. Однак доступ до суден може бути ускладнений під час подорожі в міжнародних водах. На думку Стенергард, «...зниження стелі цін на нафту і боротьба з тіньовим флотом ідуть рука об руку».

Раніше повідомлялося, що адміністрація Байдена ввела жорсткі санкції проти російських нафтосервісних компаній.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті