Нафта дорожчає на тлі припинення експорту з Курдистану, банківського оптимізму та ядерної риторики путіна – Reuters

Після зупинки експорту нафти з Іракського Курдистану через Туреччину ціни на нафту виросли 27 березня. Про це пише Reuters.

"Ціни на нафту зросли в понеділок після припинення експорту нафти з Іракського Курдистану через Туреччину і дій щодо стримування потенційної банківської кризи, яка могла вдарити по попиту на нафту", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 1,16 дол., або на 1,6%, до 76,15 доларів за барель станом на 12:10 за Гринвічем. Американська нафта марки WTI подорожчала на $1,19, або на 1,7%, до $70,45.

Зазначається, що минулого тижня Brent подорожчала на 2,8%, а WTI - на 3,8%, оскільки хвилювання в банківському секторі ослабли.

Близько половини світового постачання нафти, або 450 тисяч барелів на добу, експорту сирої нафти з Курдистану припинилося в суботу після перемоги в арбітражному суді, який підтвердив, що для транспортування нафти з Туреччини необхідна згода Багдада.

"Найближчим часом ціни на нафту, ймовірно, залишаться волатильними (тобто мінливими. – "ОстроВ") під впливом поточних потрясінь на фінансових ринках, але ми зберігаємо позитивний прогноз, – цитує видання аналітика UBS Джованні Стауново. – Ми продовжуємо очікувати, що зростання китайського імпорту та попиту на нафту, а також зниження російського видобутку призведе до посилення нафтового ринку та підвищення цін протягом наступних кварталів".

Крім цього, First Citizens BancShares Inc заявив, що придбає депозити і кредити збанкрутілого Silicon Valley Bank, закриваючи ще одну главу в кризі довіри, яка пронизала фінансові ринки.

Існують також надії на додаткову підтримку банківського фінансування після повідомлень про те, що американська влада на ранній стадії обговорює можливість розширення механізмів екстреного кредитування.

У повідомленні підкреслюється, що ціни на нафту почали зростати також після озвучування путіним планів розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі.

"Цей крок є одним з найбільш виразних ядерних сигналів Росії. НАТО розкритикувала Путіна за його "небезпечну і безвідповідалльну" ядерну риторику", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що росія зупинила постачання нафти Польщі газопроводом "Дружба".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті