На Заході тиснуть на Україну щодо проведення виборів під час війни - The Washington Post

Незважаючи на війну РФ проти Україні та воєнний стан, деякі західні політики підштовхують Києв до проведення парламентських і президентських виборів. Про це пише The Washington Post.

Журналісти пишуть, що ця "перспектива змусила багатьох українських посадовців чухати потилиці".

У матеріалі сказано, що пропозицію спочатку висунув голландський голова Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс. Згодом підтримав сенатор Ліндсі О. Грем під час візиту до Києва минулого місяця разом із колегами Річардом Блументалем та Елізабет Уоррен. Інші республіканці також підхопили цю ідею.

"Тиск щодо проведення виборів підкреслює постійні вимоги деяких на Заході, щоб Україна довела свою відданість демократії, навіть незважаючи на те, що українці двічі піднімалися на масові продемократичні демонстрації - під час Помаранчевої революції 2003-2004 років і Революція Майдану 2013-2014 років", - йдеться у статті.

Разом з тим українські посадовці кажуть, що для того, аби провести велике голосування у воєнний час, необхідно подолати значні фінансові, логістичні та юридичні перешкоди. У приватних розмовах дехто зазначає, що така перспектива є абсолютно неможливою і може надати московським агентам можливість проникнути в Україну і послабити її зсередини.

"Немає ситуації, в якій можна було б провести демократичні вибори під час війни. Це ризиковано, погано для країни та безглуздо з політичної точки зору. Це підірве дуже крихку політичну стійкість української держави", - сказав один із українських анонімних посадовців.

Але українські чиновники також не можуть відкинути ідею проведення виборів, ризикуючи відштовхнути від себе ключових політичних гравців на Заході, які вимагають проведення голосування, що має вирішальне значення для збереження міжнародної фінансової та військової допомоги Україні.

Як повідомлялося раніше, у РНБО роз'яснили, чому вибори під час війни неможливі.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті