На Заході тиснуть на Україну щодо проведення виборів під час війни - The Washington Post

Незважаючи на війну РФ проти Україні та воєнний стан, деякі західні політики підштовхують Києв до проведення парламентських і президентських виборів. Про це пише The Washington Post.

Журналісти пишуть, що ця "перспектива змусила багатьох українських посадовців чухати потилиці".

У матеріалі сказано, що пропозицію спочатку висунув голландський голова Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс. Згодом підтримав сенатор Ліндсі О. Грем під час візиту до Києва минулого місяця разом із колегами Річардом Блументалем та Елізабет Уоррен. Інші республіканці також підхопили цю ідею.

"Тиск щодо проведення виборів підкреслює постійні вимоги деяких на Заході, щоб Україна довела свою відданість демократії, навіть незважаючи на те, що українці двічі піднімалися на масові продемократичні демонстрації - під час Помаранчевої революції 2003-2004 років і Революція Майдану 2013-2014 років", - йдеться у статті.

Разом з тим українські посадовці кажуть, що для того, аби провести велике голосування у воєнний час, необхідно подолати значні фінансові, логістичні та юридичні перешкоди. У приватних розмовах дехто зазначає, що така перспектива є абсолютно неможливою і може надати московським агентам можливість проникнути в Україну і послабити її зсередини.

"Немає ситуації, в якій можна було б провести демократичні вибори під час війни. Це ризиковано, погано для країни та безглуздо з політичної точки зору. Це підірве дуже крихку політичну стійкість української держави", - сказав один із українських анонімних посадовців.

Але українські чиновники також не можуть відкинути ідею проведення виборів, ризикуючи відштовхнути від себе ключових політичних гравців на Заході, які вимагають проведення голосування, що має вирішальне значення для збереження міжнародної фінансової та військової допомоги Україні.

Як повідомлялося раніше, у РНБО роз'яснили, чому вибори під час війни неможливі.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті