На Луганщині підозри отримали чотири колаборантки –"начальниці": освітянка, міліціянтка, юрисконсультка й адміністраторка

Служба безпеки України задокументувала колабораційну діяльність чотирьох "начальниць" структурних підрозділів окупаційної адміністрації РФ на Луганщині, які вирішили зробити чиновницьку кар’єру під час окупації. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк на своїй стрінці у Facebook 12 червня.
"За даними досудового розслідування, з лютого 2023 року так званим "управлінням освіти адміністрації м. Рубіжне ЛНР" керує колишня директорка однієї з рубіжанських шкіл. У напівзруйнованому місті окупанти закрили більшість освітніх закладів, у тому числі, й її школу. Утім, жінка погодилася на кадрову пропозицію загарбників і з лютого цього року керує русифікацією та переведенням навчальних закладів Рубіжного на російські рейки.
Ще одна мешканка Рубіжного пішла на співпрацю з ворогом, обійнявши в "адміністрації" міста посаду "начальника відділу з питань державної цивільної служби та кадрів". Раніше жінка працювала у державних органах.
Крім того, колишня працівниця міліції із Біловодська пішла на співпрацю з російськими загарбниками та отримала від них спочатку місце "головної спеціалістки", а потім і "начальниці загального відділу Біловодської районної адміністрації ЛНР".
Жителька Марківки, яка раніше працювала юрисконсульткою у Марківській селищній раді, добровільно погодилась стати в окупаційній "адміністрації Марківського району ЛНР" начальницею юридичного відділу. Тепер впроваджує на тимчасово окупованій території законодавство країни-терориста.
Зазначається, що всі колаборантки отримали повідомлення про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 10 років ув’язнення та конфіскація майна. Невдовзі їх буде оголошено у розшук.
Раніше повідомлялось, що "начальницю управління пенсійного фонду" Козьменко з окупованого Сватового на Луганщині засуджено до 8 років ув’язнення.
Раніше також повідомлялось, що СБУ викрила колишніх співробітників ДСНС, які працюють на ворога на "керівних посадах" на Луганщині.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС
