На Хортиці після обміління Дніпра виявили нові археологічні артефакти

Співробітники Національного заповідника «Хортиця» після обміління річки Дніпро через підрив росіянами Каховської ГЕС виявили нові археологічні пам’ятки, серед яких зразки кераміки доби енеоліту (6-5 тис. до н.е.). Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики в Телеграм.

«Співробітники Національного заповідника «Хортиця» щодня проводять інспекції для забезпечення збереження цих пам’яток та знаходять археологічний матеріал. За цей період знайдено кілька сотень археологічних предметів, виготовлених з металу, кераміки та дерева, а також понад 1000 фрагментів керамічних виробів», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час рейдових та розвідувальних виходів були знайдені археологічні пам’ятки, серед яких є кераміка різного часу та призначення - від доби енеоліту (6-5 тис. до н.е.) до 19 століття. 

Також знайдено давні кремінні інструменти для полювання або обробки, широке коле металевих предметів, зокрема, монети. Були виявлені і скляні уламки від середньовічних пляшок та навіть скляні бомби.

«Всі ці речі після виявлення проходять камеральну обробку та заносяться до польового опису, на основі якого надалі буде складатись археологічний звіт», - зазначили у МКІП.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті