На форумі у Запоріжжі презентували ключові проєкти для міста: підтримка ветеранів, європейський проспект, український культурний код

Форум "Запорізька платформа співпраці та розвитку 2024" відбувся у Запоріжжі 18 травня. Про це повідомив сайт Зпорізької міськради, а також секретар міськради Регіна Харченко в Телеграм.

"Підтримка ветеранів, європейський проспект, український культурний код – проєкти, які в нинішніх реаліях мають потужні сенси, і які міська влада має розвивати задля подальшої розбудови Запоріжжя. Про це секретар міської ради Регіна Харченко наголосила під час участі в "Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024", - повідомляє сайт міськради.

Зазначається, що форум зібрав 250 учасників - представників влади, військових, бізнесу, громадських організацій, міжнародних партнерів, освітян, медиків, волонтерів, духовенства, молоді.

Харченко зазначила, що в сучасних викликах головний сенс - це потужні флагманські проєкти розвитку прифронтових громад

"Разом ми відбудовуємо будинки та допомагаємо постраждалим від атак російської армії. Під звуки сирен допомагаємо тимчасово переміщеним мешканцям. Працюємо з міжнародними партнерами над залученням зовнішніх інвестицій в наше прифронтове місто, демонструючи нові підходи у відкритості і прозорості. Всі ці дії не лише про матеріальне, вони наповнені сенсами - працювати для громади, комфортного розвитку, захисту, для перемоги. Це і є філософія відкритості, партнерства та взаємодії з громадою. І це головний сенс роботи нашої команди", - сказала Харченко.

Вона презентувала ключові проєкти Запорізької міської ради, які реалізовують у місті цього року.

Уточнюється, що, зокрема, міська влада продовжує роботу в напрямку допомоги українській армії. Так, місто долучилось до обласної ініціативи "Другий мільярд для збройних сил України". З міського бюджету планується виділити понад 400 мільйонів гривень, аби забезпечити підтримку наших військових, які захищають Україну. 

Важливим завданням є повернення запорізьких школярів до офлайн навчання. В рамках проєкту "Безпечна школа", триває облаштування укриттів у загальноосвітніх закладах, розробляються плани будівництва підземних шкіл, аби вже з 1 вересня маленькі запоріжці змогли сісти за парти та мали змогу розпочати повноцінне навчання.  

Секретар міськради підкреслила, що одним із пріоритетних напрямків у роботі місцевої влади є ветеранська політика. У Запоріжжі разом з ЮНІСЕФ буде створено унікальний Центр життєстійкості для соціальної допомоги та соціалізації захисників і захисниць. Також працюватиме офіс працевлаштування ветеранів. Крім цього, в планах - нові формати взаємодії та підтримки сімей військовослужбовців та ветеранів.

Ще один проєкт міськради - так званий європейський проспект.

"Зі зміною свідомості людей має змінюватись і свідомість міста. І першою європейською вулицею має стати проспект Соборний, а після - і всі райони міста", - сказала Харченко.

Наголошується, що цей проєкт буде впроваджено в декілька кроків. Перший - імплементація коду міста з його унікальними особливостями. Другий – це збереження та відновлення історичного ареалу міста. Третім кроком є упорядкування малих архітектурних форм, приведення до ладу рекламних конструкцій тощо.

"Не менш важливим напрямком є зміцнення української національної ідентичності серед мешканців міста Запоріжжя. У місті буде реалізовано унікальний проєкт "Запорізький культурний код", який стане своєрідним осередком для громадських ініціатив в сфері патріотичного виховання, популяризації української мови та розвитку культурного життя", - йдеться у повідомленні міської ради.

Харченко наголосила, що цей проєкт передбачає "популяризацію української мови всюди, де можливо".

Раніше з посиланням на Харченко повідомлялось, що Запоріжжя отримуватиме допомогу від австрійського міста Лінц.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті