На фестивалі Best Eco Fest збиратимуть гроші для центру порятунку тварин з прифронтових територій

Фестиваль Best Eco Fest, який має на меті зібрати кошти для центру порятунку тварин з прифронтових територій «Пес Барон», пройде 20 квітня у селищі Чубинське Київської області. Про це повідомили під час пресконференції в Укрінформі організатори заходу.

Серед них - зооволонтер і засновник БО «МБФ «Sacre Coeur» Аркадій Гончаров, куратор проєктів фонду Вікторія Суходольська, зооволонтер і засновник БФ «З божої ласки» Олена Біла і співак Роман Скорпіон.

Зазначалося, що захід проходитиме на території кінно-спортивного клубу «Магнат».

«Наша команда вирішила провести фестиваль, щоб допомогти зібрати кошти для центру порятунку тварин з прифронтових територій під назвою «Пес Барон». Основний напрямок фестивалю – захист екології. Будуть флешмоби, різні цікаві виступи, ігри для дітей. Через перформанси ми будемо показувати, як зберегти довкілля. Будуть проходити благодійні аукціони. Цей день можна буде провести активно і весело, при цьому зробити хорошу справу – допомогти тваринам», - сказала Суходольська. За її словами, на будівництво центру порятунку тварин «Пес Барон» потрібно 11 млн грн. Сюди привозитимуть тварин з прифронтових територій, перетримуватимуть, надаватимуть медичну допомогу, стерилізуватимуть і знаходитимуть їм господарів.

У центрі відвідувачі матимуть змогу погодувати, вигуляти тварину, прибрати її вольєр. Зооволонтер Олена Біла розповіла, що з лютого 2022 року разом зі своїми колегами евакуювала з прифронтових територій близько 2,5 тисячі тварин. Чимало з них знайшли нових господарів в Україні і за кордоном – у Польщі, Великій Британії, Ірландії і Нідерландах.Вона зауважила, що люди, коли евакуюються, не завжди можуть узяти з собою домашніх улюбленців.

«Тварини залишаються зачиненими у квартирі, прив’язаними на цепку, і люди нікуди не повідомляють – ні волонтерам, ні в які служби, що вони виїхали, а тварини лишилися, тому що не змогли їх забрати. Через це багато тварин гине», - сказала Біла.

За її словами, часто покинутих тварин у прифронтових зонах рятують українські військові: витягують з-під обстрілів, забирають поранених до себе і лікують та годують, доки їх не заберуть волонтери.

Своєю чергою Аркадій Гончаров зауважив, що багато покинутих тварин залишається у Херсонській області. Завдяки благодійникам волонтери мають змогу годувати від 7 до 10 тис. покинутих тварин щодня, проте це складно і небезпечно робити під обстрілами, тому чотирилапих потрібно вивезти, щоб знайти їм нових господарів.

Статті

Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Луганськ
31.01.2025
17:00

«Інші грані життя...». Луганський щоденник

Знайомий після десяти років очікування повернення України до Луганська відновив свій бізнес у "столиці". Не безпосередньо – він не в'їзний у "республіку". Усе робиться руками колишніх підлеглих. Раніше його торговельна мережа називалася іноземним...
Світ
30.01.2025
16:05

“Навіть Трамп, можливо, повільно усвідомлює, що в разі перемоги Путіна миру не буде ніде”. Огляд західних медіа

Тимошенко прилетіла до Вашингтона, щоб взяти участь у деяких інавгураційних заходах у понеділок. Зеленський не був присутній на церемонії. Він заявив, що поїде до Вашингтона лише на запрошення Трампа”.
Всі статті