На Донеччині знешкоджено агентурну мережу ФСБ, яка збирала інформацію про місця дислокації ЗСУ

На Донеччині викрито "агентурну мережу" ФСБ РФ, яка передавала інформацію про місця дислокації особового складу та техніки ЗСУ. Про це у Телеграм повідомляє Офіс генпрокурора 24 жовтня. 

Як повідомляється, за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури викрито і повідомлено про підозру двом громадянам України у державній зраді (ч. 2  ст. 111 КК України).

За даними слідства, у червні 2023 року співробітник ФСБ РФ завербував двох мешканців Донецької області для підривної діяльності в Україні.  Однією з них виявилась мешканка смт Курахівка, яка передавала дані представнику спецслужб через свого родича - військовослужбовця одного з армійських корпусів зс держави-агресора. 

У голосових повідомленнях вона розповідала про розміщення особового складу і техніки ЗСУ на території населеного пункту та в Покровському районі. 

Особливу увагу жінка приділяла інформації щодо розташування підприємств та інших споруд. Через деякий час майже по всім надісланим підозрюваною локаціям були «прильоти».

Ще одним «інформатором» став уродженець Республіки Таджикистан. Він напряму відправляв розвідувальні дані через Telegram співробітнику ФСБ РФ. 

У текстових повідомленнях чоловік надсилав інформацію про місця дислокації українських військових і техніки. За свою старанність «розвідник» отримував від ФСБ РФ грошову винагороду.

Наразі обом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави. 

Досудове розслідування проводиться ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялося, викрито трьох агентів росії, які наводили ракети та авіабомби на житлові будинки Херсона. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті