На Донеччині захворюваність на COVID-19 за останні два тижні зросла майже удвічі - ОВА

У Донецькій області за останні два тижні захворюваність населення на COVID-19 зросла майже удвічі. Про це на брифінгу повідомила головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям Управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров`я Донецької ОВА Наталя Коваленко, - передає Укрінформ.

«Останні два тижні захворюваність на COVID-19 в Донецькій області зросла майже в два рази. Здебільшого за рахунок дорослого населення», - сказала Коваленко.

Але вона зазначила, що хворіють також і діти, та навела приклад. «За один день прийому хворих у дитячій лікарні Краматорська на прийом звернулись 10 дітей з позитивним тестом на COVID-19. На жаль, захворюваність зростає», - поінформувала представниця ОВА.

Вона констатувала, що на минулому тижні на Донеччині було госпіталізовано 35 хворих на COVID-19, з яких п’ятеро дітей.

Коваленко закликала населення не забувати дотримуватись правил особистої гігієни та носити маски в місцях скупчення людей: «Якщо ви відчуваєте себе погано, то, щоб не наражати інших людей на небезпеку інфікуватись, не займайтеся самолікуванням. Звертайтесь до закладів охорони здоровʼя, до центрів первинної санітарної допомоги, а також у інфекційні відділення лікарень за направленням сімейного лікаря».

Як повідомила на брифінгу заступник генерального директора Державної установи «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» Галина Шишова, на Донеччині є достатня кількість вакцин для населення, у тому числі і проти COVID-19, безпека їхнього зберігання гарантується завдяки наявності генераторів.

«Нам своєчасно держава постачає вакцини. Тільки в цьому місяці було три завози вакцини. 7 серпня - була оральна вакцина від поліомієліту, також була завезена проти дифтерії, туберкульозу, кашлюка. Сьогодні зайшла в область вакцина проти коронавірусної інфекції, на наступному тижні ми очікуємо вакцину проти епідемічного паротиту та краснухи. Всі мешканці нашої області забезпечені достатньою кількістю вакцини, а також супровідних товарів», - заявила Шишова.

Вона підкреслила, що мешканцям Донеччини потрібно тільки бажання прийти і зробити щеплення.

За словами Шишової, попри складну військову ситуацію в регіоні, «вакцини зберігаються безпечно».

«Коли ми їх (вакцини – ред.) отримуємо у нашому Центрі контролю, там проводиться спеціальний температурний контроль. В нас проводиться щоденно двічі на день моніторинг температури, а також при транспортуванні і до нас, і до центрів первинної медико-санітарної допомоги. В закладах охорони здоровʼя також проводиться підтримання холодового ланцюга. Всі заклади охорони здоровʼя, у тому числі і наш Центр забезпечені генераторами, забезпечені паливом», - пояснила медичний фахівець.

Тому, за її словами, немає приводу громадянам хвилюватись, що вакцина зберігається неналежним чином, бо вакцини розвозяться спеціалізованим транспортом з рефрижераторами, в самі машини вбудовані електронні прилади вимірювання температури.

Вона констатувала, що за шість місяців цього року виконання плану щеплень на Донеччині становило 51,3%, і це вищий показник, бо за аналогічний період минулого 2023 року цей план було виконано на 32%.

Як повідомлялося, загалом на всій підконтрольній українській владі території Донецької області наразі залишається близько 450 тис. осіб. А в населених пунктах, віднесених до території активних бойових дій, залишається близько 60 тис. цивільних, серед них 2235 дітей, яких треба евакуювати примусово.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті