На Донеччині мешкають ще 2235 дітей, яких треба евакуювати примусово - ОВА

На території Донецької області, яка контролюється українською владою, ще знаходяться 2235 дітей, яких необхідно евакуювати в примусовий спосіб. Про це на брифінгу сказав начальник відділу управління Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА Сергій Гончаров, пише Укрінформ.

«Наразі на Донеччині триває евакуація з 20 населених пунктів Краматорського та Покровського районів, де залишаються загалом 2235 дітей. … І ці 2235 дітей повинні бути евакуйовані в примусовий спосіб», - сказав Гончаров.

За його словами, з початку проведення заходів з обов'язкової евакуації в примусовий спосіб дітей з їх батьками, особами, які їх замінюють, або іншими законними представниками, станом на сьогодні з населених пунктів Донеччини загалом евакуйовано 3666 дітей, і з 86 визначених населених пунктів області евакуйовано всіх дітей.

Співробітник ОВА зазначив, що станом на сьогодні у Новогродівській громаді з чотирьох визначених на примусову евакуацію населених пунктів залишається тільки місто Новогродівка, в якому наразі є 10 дітей, а з трьох населених пунктів громади діти евакуйовані повністю.

У Гродівський громаді з 15 населених пунктів залишається два - це селище Новоекономічне і село Миколаївка, де загалом залишається дев'ять дітей.

У Селидівській громаді – це міста Селидове, Українськ та селища Цукурине; у Селидовому залишається 61 дитина, в Українську – 52 дитини і в Цукуриному - 12 дітей.

Гончаров відзначив, що найбільше дітей на сьогодні залишається в Мирноградській територіальній громаді, в місті Мирноград – 1404 дитини.

У Краматорському районі, в Лиманській територіальній громаді, а це міста Лиман, селище Дробишеве і село Ставки, відповідно - 16, 23 та двоє дітей.

В Іллінівській територіальній громаді в селі Катеринівка залишається одна дитина, і в селі Полтавка - шестеро дітей.

Гончаров додав, що загалом на всій підконтрольній українській владі території області наразі залишається близько 450 тисяч осіб, а в населених пунктах, віднесених до території активних бойових дій, це 16 територіальних громад, залишається близько 60 тисяч цивільних.

За його словами, дуже багато сімей вважають, що вони, виїжджаючи зі своєї домівки, втрачають все, як казали у відомому кінофільмі, «все, нажите непосильним трудом». 

Також, за словами Гончарова, люди просто не хочуть виїжджати з місця, де народилися, де поховані їх батьки, а більш старше покоління хоче померти на рідній землі.

Нагадаємо, що Донецька область перебуває під постійними обстрілами російських військ, майже щодня ворог вбиває та травмує цивільних жителів, руйнує будинки, підприємства, енергетичні, газові та інші інфраструктурні об’єкти. Донеччина має найбільшу протяжність лінії фронту, яка становить близько 300 км. У регіоні триває обов’язкова евакуація.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті