На Донеччині СБУ від початку 2024 року оголосило про підозри у колабораціонізмі 171 особі

У Донецькій області Служба безпеки України від початку 2024 року повідомила про підозри у колабораціонізмі 171 особі. Таку цифру на онлайн-брифінгу навела керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, передає Укрінформ.

«Один з основних напрямків нашої роботи – це колаборанти. У цьому році підозру від нас отримала 171 особа», - сказала Прищепа.

За її словами, серед колаборантів - 12 підозрюваних з-поміж силового блоку окупаційних правоохоронних органів: «Зокрема, Служба безпеки України зібрала доказову базу на колишнього правоохоронця, який зрадив присягу і перейшов на бік ворога. Зловмисник за указом Путіна добровільно очолив Головне управління Федеральної служби виконання покарань по ДНР».

Наразі цей зрадник керує усіма виправними установами на ТОТ Донецької області, у тому числі вирішує питання щодо залучення засуджених до примусових робіт та створення виправних центрів.

«З відома та за мовчазною згодою цього керівника працівники колоній катують в'язнів, намагаючись вибити з них свідчення про співпрацю з українськими оборонцями», - додала Прищепа.

Усім фігурантам оголошена підозра за ст. 111 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу. Також проти багатьох відкриті кримінальні провадження за підозрою в державній зраді в умовах воєнного стану (ст. 191 КК).

Як повідомлялося, до суду скеровано матеріали стосовно двох луганських колаборантів, яких призначили «депутатами» окупаційного «парламенту ЛНР».

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті