На Донеччині надважливо зберегти людей культури і забезпечити безперервність мистецької освіти - глава МКІП

На Донеччині нині надважливо зберегти людей культури і забезпечити безперервність мистецької освіти. Про це заявив в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час зустрічі з представниками сфери культури Слов’янської територіальної громади в межах робочої поїздки в Донецьку область, - повідомляє Укрінформ.

«Попри війну, життя у Слов’янську продовжується… Ми знаємо про проблеми релокованих закладів та тих, хто працює на прифронтовій території. Це питання евакуації музейних фондів, втрата кадрів та багато інших. Та попри все це, маємо продовжувати працювати. Саме культура створює картину місцевості. Сьогодні надважливо зберегти людей, забезпечити безперервність мистецької освіти наших дітей. Адже саме за їхнє майбутнє в Україні ми боремось», - наголосив Карандєєв.

Він закликав колег звертатись із конкретними запитами та пропозиціями до МКІП та підкреслив, що нині міністерство працює над тим, аби змінити підхід до бронювання працівників сфери, а також над визнанням закладів культури критичними для життєзабезпечення регіону.

Також, за даними пресслужби, у Слов’янську представники МКІП вшанували пам’ять загиблих захисників на Алеї пам’яті, яка була створена біля адміністративної будівлі Слов’янської міської військадміністрації й присвячена загиблим містянам – героям сучасної російсько-української війни.

На цій алеї вже увічнено пам’ять про 85 військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії, волонтерів.

Як повідомлялося, у Донецькій області з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, за даними на березень 2024 року, окупанти зруйнували 377 закладів культури. Водночас майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі залишаються тимчасово захопленими росіянами, що унеможливлює обрахунок точної кількості закладів культури, що постраждали під час бойових дій та захоплення.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті