МЗС України викликало Апостольського нунція через слова Папи про "білий прапор"

Міністерство закордонних справ 11 березня викликало Апостольського нунція в Україні Вісвальдаса Кульбокаса через останні суперечливі заяви Папи Римського Франциска про повномасштабну російсько-українську війну. Про це повідомляє "Європейська правда".

Під час виклику Кульбокасу повідомили, що "в Україні розчаровані" словами Папи щодо "білого прапора" та необхідності "проявити хоробрість і вести переговори" з Росією, заявили в МЗС.

Там додали, що такі заклики "легалізують право сильного і заохочують його до подальшого нехтування нормами міжнародного права".

Натомість у Києві очікують від глави Святого Престолу "сигнали у бік світової спільноти про необхідність негайного об’єднання сил для забезпечення перемоги добра над злом, а також апеляції до нападника, а не до жертви", йдеться в повідомленні.

Апостольському нунцію в Україні окремо нагадали про "формулу миру" й бажання Києва досягнути миру, який має бути справедливим і заснованим на принципах Статуту ООН.

Нагадаємо, Як повідомлялося раніше, Папа Римський Франциск заявив в інтерв'ю швейцарському виданню, що в ситуації з російською агресією "сильніший той, хто бачить ситуацію, хто думає про людей, хто має відвагу білого прапора, щоб вести переговори". "Коли ви бачите, що ви переможені, що справи не йдуть добре, ви повинні мати мужність вести переговори", - наголосив він. Керівництво країни-агресора неодноразово заявляло, що Росія готова до перемовин винятково на її умовах: Україна має визнати окуповані території частиною РФ і добровільно "демілітаризуватися" та "денацифікуватися".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті