МЗС України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка хотіла анексії частини території України

Міністерство закордонних справ України ініціювало санкції проти румунської сенаторки, яка запропонувала анексувати частину територій України. Про це 24 березня у Facebook повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"Сенаторка парламенту Румунії Діана Шошоаке подала законопроєкт, який пропонує приєднати до Румунії частину південного регіону України. У такий спосіб маргінальний політик намагається "відновити культурну ідентичність румунського населення", - повідомив він.

Йдеться про законопроєкт, який подала Шошоаке. Згідно з ним пропонувалося розірвати договір про добросусідство і співробітництво Румунії та України. Також вона закликала приєднати до Румунії "історичні території" - Північну Буковину, Герц, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний.

Пізніше сенаторка намагалася виправдатися, заявляючи, що її ініціатива не має жодного стосунку до війни, а мета - "уникнути примусової етнічної асиміляції румунів в Україні".

"Ми рішуче засуджуємо спробу поставити під сумнів територіальну цілісність України, підірвати дух добросусідства між Україною та Румунією", - повідомив Ніколенко.

Також він назвав дії Шошоаке "класичним прикладом із методики російського реваншизму".

"МЗС ініціює накладення санкцій на Діану Шошоаке, як на особу, яка створює загрозу національній безпеці", - підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Румунія призупинить роботу російського центру культури і науки, який займався "спотворенням реальності та історичної правди".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті