МЗС Росії заявило про вихід РФ із "суперечки з Австралією та Нідерландами" у справі про катастрофу МН17

Міністерство закордонних справ РФ заявило, що Росія припиняє участь у суперечці з Австралією та Нідерландами у справі про катастрофу 2014 року Boeing 777, який прямував рейсом MH17 з Амстердама до малайзійського Куала-Лумпура і був збитий у небі над окупованою РФ частиною Донецької області.

У заяві нагадують, що справу розглядає рада Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) з березня 2022 р. з ініціативи Австралії та Нідерландів, які заявляють про порушення Росією ст. 3 bis Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 р., що забороняє застосовувати зброю проти цивільних повітряних суден у польоті.

"Росія не визнає компетенції ради в цій справі. За даними МЗС РФ, проведене раніше технічне розслідування Ради з питань безпеки Нідерландів (РБН) і кримінальне розслідування Спільною слідчою групою (ССГ) не задовольняють критеріям резолюції Радбезу ООН і правилам ІКАО щодо розв'язання суперечностей. Росія неодноразово пропонувала провести незалежне міжнародне розслідування авіакатастрофи згідно із зазначеними критеріями, але рада ІКАО відмовила їй", - пише російське МЗС.

"Оскільки рада ІКАО відмовилася провести незалежне розслідування інциденту під егідою ІКАО, "на столі" в ради зараз перебувають виключно результати псевдорозслідування, отримані однією зі сторін розгляду", - так вважають росіяни.

"... Ми припиняємо свою участь у цьому фарсі. Росія не визнає правомочності ради розглядати вкидання Австралії та Нідерландів, а також будь-які рішення, які будуть нею винесені у зв'язку з ними", - заявили в МЗС.

Нагадаємо, що 17 липня 2014 р. Boeing 777 було збито в небі над окупованою РФ частиною Донецької області, яку росіяни назвали "ДНР". Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 17 листопада суд у Гаазі встановив, що літак був збитий із ЗРК "Бук" з поля під окупованим Первомайським.

Винними в катастрофі Boeing 777 суд визнав Ігоря Гіркіна (Стрєлков), Сергія Дубинського ("Похмурий") і Леоніда Харченка ("Кріт"). Їх засудили до довічного ув'язнення, також засуджені мають виплатити рідним загиблих щонайменше 16 млн євро як компенсацію.

Як повідомлялося, суд ООН у справі "Україна проти Росії" визнав, що РФ порушила договір організації. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті