МЗС про підготовку до другого Саміту миру: місця і дати проведення проміжних зустрічей визначені

Підготовка до другого Саміту миру триває, вже визначено місця і дати проведення проміжних зустрічей Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий на брифінгу в Києві,  - пише Радіо Свобода.

«Попередньо, місця і дати проведення цих проміжних зустрічей визначені, але я не забігатиму наперед і все-таки пропоную дочекатися, коли їх буде офіційно оголошено, коли це станеться, для того щоб не зривати цей дипломатичний процес», – сказав він.

За його словами, підготовка йде на повну і на всіх рівнях, «весь цей процес активно рухається».

Наприкінці липня у МЗС заявили, що Україна продовжує дотримуватися позиції, що можливо залучити Росію до другого саміту миру. Водночас речник міністерства зазначив, що Україна прагне миру, але цей мир має бути справедливим, питання також в тому, щоб Росія вела переговори доброчесно. І тут, за словами речника, важливі два фактори – тиск на полі бою і тиск на міжнародній арені.

15–16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припустив, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США. А президент України Володимир Зеленський заявив, що вже є країни зацікавлені у тому, щоб прийняти другий саміт миру, Київ почав перемовини з ними. Однак він не назвав ці країни.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті