Міністри оборони України та Туреччини задоволені: з українських портів відпливли ще п'ять кораблів із зерновими

Із портів України відпливли ще п'ять кораблів із зерновими. Про це повідомляє турецька агенція "Анадолу" з посиланням на міністерство національної оборони.

У рамках поставок зернових із порту "Південний" вирушили два, з Чорноморська - три судна з кукурудзою та зерном, зазначили у відомстві.

Крім того, 16 серпня Спільний координаційний центр проведе огляд чотирьох кораблів, які візьмуть курс на Україну.

Повідомляється також, що 16 серпня міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар провів телефонну розмову з українським колегою Олексієм Резніковим.

Згідно з повідомленням, відбувся обмін думками щодо поточної ситуації в Україні, включаючи відвантаження зерна із українських портів.

"Сторони висловили задоволення станом справ у питанні відвантаження зерна, а також діяльністю Спільного координаційного центру із зернового коридору. У ході бесіди Хулусі Акар знову наголосив на необхідності досягнення домовленості про припинення вогню в Україні. Глава відомства запевнив, що Туреччина продовжить робити свій внесок у мирні зусилля по Україні та сприяти у питанні доставки гуманітарної допомоги до цієї країни", - йдеться у повідомленні.

У повідомленні нагадується, що 22 липня у Стамбулі у присутності президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша було підписано угоду щодо безпечного транспортування зерна з портів України. Підписи під документом поставили представники України, Туреччини, ООН та росії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті