Міноборони Німеччини відмовилося надавати Україні більше зброї

Міністерство оборони Німеччини відхилило пропозицію Бундестагу надавати Україні більше зброї. Про це 22 серпня повідомляє Deutsche Welle.

"Ми маємо бути готові до того, що путін скористається будь-якою слабкістю і навіть тимчасовим проломом в оборонній готовності НАТО", - зазначив представник німецького Міноборони.

Таким чином оборонне відомство пояснило свою відмову постачати зброю Україні, якщо це вимагатиме ослаблення Бундесверу. Зокрема, Німеччина має надавати своїм партнерам Альянсу "підтримку в рамках зобов'язань", як це передбачено статтею 5 Північноатлантичного договору.

"Під час холодної війни ми б, ймовірно, не зрозуміли, якби наші союзники скоротили колективну оборону через ситуацію на різних театрах воєнних дій - а такі у світі були", - додав представник військового відомства Німеччини.

Зазначимо, що німецькі ЗМІ раніше заявляли, що німецький уряд ігнорує прохання України щодо додаткової постачі озброєнь.

У відповідь на цей уряд Німеччини опублікував перелік зброї, що готується до передачі Україні – в ній, зокрема, є 30 самохідних артилерійських установок Gepard, комплекси протиповітряної оборони IRIS-T SLM і бронетранспортери М113.

Зазначимо, що раніше канцлер Шольц заявив, що Німеччина продовжуватиме забезпечувати оборонні потреби України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті