Мінфін виключив можливість дефолту за внутрішніми боргами

Українська влада не бачить доцільності оголошувати дефолт за внутрішніми боргами. Про це Міністр фінансів Сергій Марченко заявив в інтерв'ю "УНІАН".

"Я вже говорив, що запозичення на внутрішньому ринку є важливим джерелом фінансування нашої армії. Я не знаю жодної цивілізованої країни, яка б дозволила собі дефолт за внутрішніми зобов'язаннями перед своїми громадянами. Є одна країна, яка зробила це у 1998 році, це була росія", - зазначив Марченко.

Також глава Мінфіну зазначив, що потенційне списання внутрішніх боргових зобов'язань у гривні та валюті перед громадянами принесе із собою більше проблем, ніж будь-яка економія на витратах на обслуговування боргу. Окремо Марченко закликав українців інвестувати у військові облігації – і не лише тому, що це посилює бюджетну стабільність України.

"Держава повністю на 100 відсотків гарантує захищеність таких інвестицій, оскільки це є суверенним боргом України", - додав міністр.

Нагадаємо, що наприкінці липня "Нафтогаз" оголосив дефолт щодо єврооблігацій.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті