"Ми вже на тонкій грані": у низці регіонів РФ у травні можливий дефіцит бензину через атаки ЗСУ на НПЗ

В РФ можливий дефіцит бензину в низці регіонів у травні, коли почнеться автомобільний сезон, через удари ЗСУ по нафтопереробних заводах (НПЗ), зокрема в Татарстані. Про це заявив експерт Фінансового університету при уряді РФ, провідний аналітик фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков російському пропагандистському ЗМІ 11 квітня.

"Удари ЗСУ по НПЗ, звичайно, серйозний фактор. Подивимося, наскільки масово їх завдаватимуть і далі, наскільки систематичними будуть. Але тим не менш, загалом, не можна від цього відмахуватися, хоча і говорити, що все в НПЗ зруйноване і відновленню не підлягає - ні", - сказав Юшков.

Від уточнив, що РФ традиційно виробляє дизеля значно більше, ніж споживає: близько 50% виробленого дизеля відправляється на експорт, друга половина покриває всі внутрішні потреби. Що ж стосується виробленого в РФ бензину, то тільки 10% виробленого бензину йде за кордон, а 90% йде на внутрішній ринок.

За словами аналітика, перед початком автомобільного сезону в РФ споживання палива істотно збільшувалося, і "...травень буде певним контрольним відсіченням, можна буде зрозуміти, вистачає бензину чи ні в поточній ситуації".

Юшков зазначив, що дефіцит пального не виключений, тому що росія через атаки ЗСУ вже зараз виробляє бензину приблизно стільки ж, скільки і споживає.

"Тобто ми вже на тонкій грані", - сказав аналітик.

Раніше повідомлялося, що під час ударів по об'єктах РФ у Єлабузі та Нижньокамську не використовували зброю іноземного виробництва.

Раніше також повідомлялося, що один із найбільших російських НПЗ припинив роботу через прорив дамби.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті