"Ми вже на тонкій грані": у низці регіонів РФ у травні можливий дефіцит бензину через атаки ЗСУ на НПЗ

В РФ можливий дефіцит бензину в низці регіонів у травні, коли почнеться автомобільний сезон, через удари ЗСУ по нафтопереробних заводах (НПЗ), зокрема в Татарстані. Про це заявив експерт Фінансового університету при уряді РФ, провідний аналітик фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков російському пропагандистському ЗМІ 11 квітня.

"Удари ЗСУ по НПЗ, звичайно, серйозний фактор. Подивимося, наскільки масово їх завдаватимуть і далі, наскільки систематичними будуть. Але тим не менш, загалом, не можна від цього відмахуватися, хоча і говорити, що все в НПЗ зруйноване і відновленню не підлягає - ні", - сказав Юшков.

Від уточнив, що РФ традиційно виробляє дизеля значно більше, ніж споживає: близько 50% виробленого дизеля відправляється на експорт, друга половина покриває всі внутрішні потреби. Що ж стосується виробленого в РФ бензину, то тільки 10% виробленого бензину йде за кордон, а 90% йде на внутрішній ринок.

За словами аналітика, перед початком автомобільного сезону в РФ споживання палива істотно збільшувалося, і "...травень буде певним контрольним відсіченням, можна буде зрозуміти, вистачає бензину чи ні в поточній ситуації".

Юшков зазначив, що дефіцит пального не виключений, тому що росія через атаки ЗСУ вже зараз виробляє бензину приблизно стільки ж, скільки і споживає.

"Тобто ми вже на тонкій грані", - сказав аналітик.

Раніше повідомлялося, що під час ударів по об'єктах РФ у Єлабузі та Нижньокамську не використовували зброю іноземного виробництва.

Раніше також повідомлялося, що один із найбільших російських НПЗ припинив роботу через прорив дамби.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті