"Ми уважно стежимо за цим". У Пентагоні прокоментували військові контакти РФ з Іраном та Китаєм

У Міністерстві оборони США "уважно стежать" за військовою співпрацею РФ з Іраном та Китаєм. Про це заявив речник Пентагону, бригадний генерал ВПС США Пат Райдер, - повідомляє "Голос Америки".

«Іран прагне глибшої співпраці з Росією у військовій галузі з очевидних причин, – зауважив генерал Пат Райдер. – Протягом усієї цієї кампанії ми спостерігаємо транзакційну взаємодію між Іраном та Росією, оскільки остання потребує боєприпасів та дронів. Ми знаємо, що вони були зацікавлені у балістичних ракетах. Це багато говорить про те, яких заходів змушена вдаватися Росія, не здатна повністю покластися на власну оборонну промисловість, яка втрачає постачальників і партнерів у результаті своїх дій. А Іран має дестабілізуючий вплив не лише на Близькому Сході: тепер він експортує тероризм і в такі країни, як Україна».

Відповідаючи на запитання про можливі постачання до РФ китайських озброєнь, генерал Райдер сказав: «Ми поки не бачимо, щоб Китай надавав летальну допомогу Росії. Але ми бачимо, що вони не зняли цього пункту з обговорення. Як ви знаєте, держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін та інші попереджали Китай про можливі наслідки надання летальної допомоги Росії. Щойно запропонований Китаєм мирний план включає твердження про повагу суверенітету всіх країн. Тож можна сподіватися, що вони поважають і право України на існування, а не роздумують про потенційне надання допомоги для вбивства невинних українців та знищення їхньої країни. Ми продовжуватимемо уважно стежити за цим».

Як повідомлялося, Пентагон оголосив про виділення Україні додаткової допомоги на 2 млрд доларів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті