Ми або допомагаємо Україні, або лишаємо напризволяще мільйони людей - глава МЗС Німеччини

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина має допомагати Україні зброєю, щоб не лишати напризволяще мільйони людей. Про це вона заявила 21 серпня під час Дня відкритих дверей у саду резиденції канцлера, -повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Spiegel.

Бербок наголосила, що президент росії владімір путін відмовляється вести переговори навіть з найпростіших питань, як-от дотримання міжнародного гуманітарного права, а на спроби посередництва у війні не реагує.

За словами глави німецького МЗС, якщо переговори на цьому етапі не дозволяють досягти завершення війни, "тоді ми можемо обрати або нічого не робити, або ми заявимо, що надаватимемо військову допомогу, щоб можна було попередити подальше просування росії".

На думку Бербок, альтернативою такої допомоги було б лишити мільйони людей напризволяще, і ніхто "просто не візьме на себе (таку) відповідальність".

На питання, чи вважає глава МЗС Німеччини достатньою обсяги військової допомоги Україні, Бербок відповіла: Німеччина робить "те ж, що й інші країни", і не йдеться про змагання між ними за те, хто допоможе Україні більше.

Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що протягом останніх десяти тижнів німецький уряд ігнорує прохання України щодо додаткового постачання озброєнь.

Наприкінці липня стало відомо, що Німеччина почала поставку зенітних самохідних артилерійських установок Gepard в Україну.

 


Уряд Німеччини раніше опублікував перелік зброї, що готується до передачі Україні – у ньому, зокрема, є 30 самохідних артилерійських установок Gepard, комплекси протиповітряної оборони IRIS-T SLM і бронетранспортери М113.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті