МВС: З 1 вересня очное навчання відновиться лише в установах, що відповідають вимогам безпеки

З 1 вересня очне навчання в Україні може поновитися лише у тих освітніх закладах, які повністю відповідатимуть безпековим вимогам під час воєнного стану. Про це речниця Міністерства внутрішніх справ Альона Матвєєва заявила на прес-конференції,  розповідаючи про проєкт “Безпечне освітнє середовище у школі”, - пише  Укрінформ.

"За доручення Президента України Володимира Зеленського уряд працює над тим, щоб якомога більше закладів освіти розпочали свою роботу до 1 вересня. Проте за парти школярі зможуть повернутися, лише якщо буде дотримано всіх безпекових норм. Усі заклади освіти, які не будуть дотримуватися відповідних норм, не відновлять очне навчання", – зазначила речниця МВС.

За її словами, Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення органам місцевого самоврядування та центральним органам виконавчої влади щодо організації навчального процесу в умовах воєнного стану. 

Зокрема, йдеться про проведення регулярних навчань з евакуації школярів до бомбосховищ, уроків безпеки, забезпечення умов для перебування учнів у бомбосховищах, а також створення можливості навчатися в укриттях.

Водночас працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій зобов’язано провести перевірку закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів.

Крім того, доручено забезпечити посилену охорону садочків, шкіл, вищих навчальних закладів. Необхідно також забезпечити розвезення і супровід школярів до навчальних закладів у разі потреби.

Матвєєва уточнила, що рішення щодо форми навчання різні регіони або окремі навчальні заклади ухвалюватимуть самостійно.

Речниця МВС також поінформувала, що в межах проєкту спільно з Міністерством освіти і науки проводитимуться профілактичні заходи. Один із них передбачає розміщення в навчальних закладах інформаційних стендів. Працівники Національної поліції та ДСНС проведуть уроки безпеки в кожній школі, щоб надати дітям роз’яснення щодо інформації на стендах.

Водночас відбудуться зміни в навчальній програмі для учнів 6-11 класів, зокрема з предмета "Захист України". До нього буде додано відомості про мінну безпеку, у тому числі як поводитися, коли помітили вибухонебезпечні предмети, куди повідомляти, чого робити не можна.

Окрім цього, на початку навчального року представники МВС проведуть уроки безпеки з учителями. У першій декаді вересня передбачається провести профілактику правопорушень дорожнього руху з боку водіїв.

Запланована також розробка абетки безпеки для школярів та відповідного мобільного застосунку, щоб дитина могла дістати відповіді на всі запитання щодо безпеки.

"Ми не забуваємо і про ті щорічні виклики, які були до початку воєнного стану, – це правопорушення, вчинені дітьми і проти дітей. Продовжуємо працювати і в цьому напрямі. Серед пріоритетних напрямів проведення заходів у закладах освіти залишаються протидія домашньому насильству, булінгу, безпечна поведінка в інтернеті, профілактика вживання дітьми алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркоманії і відповідальність дітей за вчинення правопорушень", – зазначила Матвєєва.

Вона також нагадала про проєкт "Шкільний офіцер поліції", започаткований у 2016 році. Його метою було створення безпечного середовища під час навчального процесу. В умовах воєнного стану заплановано приділити додаткову увагу заходам щодо національно-патріотичного виховання та поліпшенню психологічно-фізичного стану дітей.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті