МОЗ оприлюднило рекомендації для українців, як захиститись від радіації в домашніх умовах

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило рекомендації для українців, що необхідно мати вдома для захисту від наслідків радіаційної аварії. Про це повідомило МОЗ України у Телеграм 3 вересня.

Як йдеться у повідомленні, попри міжнародний нагляд за роботою ЗАЕС в Енергодарі, краще бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації.

"Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади. Якщо у вашій місцевості трапилася радіаційна аварія, її можна перечекати в приміщенні", - пише МОЗ України.

МОЗ рекомендує українцям заздалегідь підготувати:

Скотч, плівку, щільну тканину тощо: радіоактивний пил осідатиме на усіх можливих поверхнях, тому слід ущільнити вікна та двері, після цього не підходити до них.

Засоби гігієни (мило, шампунь): після перебування на вулиці необхідно змити з себе весь пил і бруд.

Пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття: після змивання з себе пилу слід переодягтися у чистий одяг, а попередній – акуратно зібрати у пластикові пакети (найкраще – герметичні) та покласти його якомога далі від людей чи домашніх тварин.

Їжа та вода: зберігати такі запаси у герметичних контейнерах.

Лікарські засоби: препарати, які можуть бути потрібні вам за станом здоров’я.

Засоби зв’язку: влада сповіщатиме про ситуацію та даватиме вказівки, які потрібно виконувати, тому подбайте про наявність мобільного інтернету, телебачення, придбайте радіоприймач, який може працювати від батарейок у разі аварії на електромережах.

Документи: вони можуть бути необхідними у разі евакуації.

Також наголошується, що йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Вживання йодид калію "для профілактики" може зашкодити здоров’ю.

Як повідомлялось раінше, на Запорізькій АЕС постійно працюватимуть два представники МАГАТЕ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті