Мобілізаційний резерв в Україні становить майже 5 млн чоловіків - дослідження

Станом на початок 2024 року мобілізаційний резерв України становить понад 4,8 млн чоловіків, з них понад 700 тисяч - чоловіки віком 18-26 років. Про це йдеться у дослідженні видання Texty, опублікованому 7 березня.

"В Україні близько 5 млн чоловіків, яких можна призвати. ...Ми закладаємо шалену похибку в підрахунках: останній перепис населення проводили у 2001 році. Ніхто не знає, скільки точно людей живе й жило в Україні", - сказано в повідомленні.

Підкреслюється, що дані наведено згідно з демографічним прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України на 2023 рік. Прогноз моделювали у 2020-му. 

"Ми обрали ці дані тому, що прогноз виключає населення окупованих територій, а демографічна оцінка на короткий термін дуже чітка. З усіх варіантів прогнозу обрали сценарій низької народжуваності, низького міграційного приросту та низької очікуваної тривалості життя. Такий вибір зумовлений попередньою пандемією та очікуваннями нового російського вторгнення", - уточнюють автори дослідження.

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення в Україні проживало трохи менш як 10,5 млн чоловіків віком від 18 до 59 років (без урахування окупованих Криму та Донбасу). Далі підрахунки робились методом віднімання від цієї цифри інших.

Так, у Силах оборони на сьогодні перебуває щонайменше 1,1 млн людей, у тому числі понад 60 тисяч жінок. Крім того, за дуже приблизними оцінками, українські втрати загиблими й пораненими вже становлять близько 200-300 тис. людей.

Отже, від 10,5 млн віднімається приблизно 1,3 млн.

Так само "мінусуються" від мобілізаційного резерву 570 тисяч чоловіків - населення окупованих територій без внутрішньо переміщених осіб. 

Так само - ті чоловіки 18-64 років, які перебувають за кордоном (близько 865 тисяч) тощо.

Раніше українців попередили про небезпечні листи від "мобілізаційного відділу".

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті