Мобілізаційний резерв в Україні становить майже 5 млн чоловіків - дослідження

Станом на початок 2024 року мобілізаційний резерв України становить понад 4,8 млн чоловіків, з них понад 700 тисяч - чоловіки віком 18-26 років. Про це йдеться у дослідженні видання Texty, опублікованому 7 березня.

"В Україні близько 5 млн чоловіків, яких можна призвати. ...Ми закладаємо шалену похибку в підрахунках: останній перепис населення проводили у 2001 році. Ніхто не знає, скільки точно людей живе й жило в Україні", - сказано в повідомленні.

Підкреслюється, що дані наведено згідно з демографічним прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України на 2023 рік. Прогноз моделювали у 2020-му. 

"Ми обрали ці дані тому, що прогноз виключає населення окупованих територій, а демографічна оцінка на короткий термін дуже чітка. З усіх варіантів прогнозу обрали сценарій низької народжуваності, низького міграційного приросту та низької очікуваної тривалості життя. Такий вибір зумовлений попередньою пандемією та очікуваннями нового російського вторгнення", - уточнюють автори дослідження.

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення в Україні проживало трохи менш як 10,5 млн чоловіків віком від 18 до 59 років (без урахування окупованих Криму та Донбасу). Далі підрахунки робились методом віднімання від цієї цифри інших.

Так, у Силах оборони на сьогодні перебуває щонайменше 1,1 млн людей, у тому числі понад 60 тисяч жінок. Крім того, за дуже приблизними оцінками, українські втрати загиблими й пораненими вже становлять близько 200-300 тис. людей.

Отже, від 10,5 млн віднімається приблизно 1,3 млн.

Так само "мінусуються" від мобілізаційного резерву 570 тисяч чоловіків - населення окупованих територій без внутрішньо переміщених осіб. 

Так само - ті чоловіки 18-64 років, які перебувають за кордоном (близько 865 тисяч) тощо.

Раніше українців попередили про небезпечні листи від "мобілізаційного відділу".

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті