Міністр оборони РФ зателефонував главі Пентагону. Розказував про "запобігання загрозам"

Глава Пентагону Ллойд Остін напередодні, 12 липня, переговорив телефоном із міністром оборони РФ Андрієм Бєлоусовим, якого нещодавно було призначено на цю посаду. Про це на брифінгу для преси сказала заступник прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінгх, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що це вже друга телефонна розмова двох міністрів за останні кілька тижнів. Цього разу розмова відбулася з ініціативи російської сторони. 

Під час телефонної бесіди йшлося про необхідність підтримання каналів зв'язку між країнами, особливо на тлі триваючої війни РФ в Україні. За словами Сабріни Сінгх, востаннє Ллойд Остін розмовляв зі своїм російським колегою 25 червня 2024 року.

Відповідаючи на запитання преси про можливість використання американської зброї Україною для ударів по РФ, Сабріна Сінгх наголосила, що щодо цього питання "політика США поки що не змінилася".

При цьому вона уточнила, що, "коли Росія атакує з іншого боку кордону", як це відбувається, наприклад, у Харківській області, то США допускають можливість транскордонних ударів у відповідь.

"І я маю вам нагадати, що в українців є інші можливості для атак на далеку відстань, - заявила вона. - Ми віримо, що Україна продовжує досягати успіху на полі бою".

Москва підтвердила, що розмову ініціювала російська сторона. "Обговорювалося питання запобігання загрозам безпеці та зниження ризику можливої ескалації", - коротко йдеться в повідомленні міноборони РФ.

Як повідомлялося, у Пентагоні анонсували пакет військової допомоги для України на понад 2,3 млрд доларів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті