Міністр Кубраков пояснив, чому Румунія не проти зерна з України

Румунія погодилася на український план щодо експорту зерна через те, що не розглядає Україну як конкурента й водночас вбачає хороші комерційні перспективи від транзиту товарів з України. Про це заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на конференції "Майбутнє українського експорту", пише liga.net 4 жовтня.

"Молдова і Румунія зрозуміли, що вони можуть заробляти на транзиті, для них це є додатковий заробіток і ми їм не конкуренти", – сказав Кубраков.

За його словами, нині румунська сторона очікує на кошти від Єврокомісії для розбудови інфраструктури на своїй території. А український уряд працює над логістичними та транзитними проєктами, що стосуються Молдови й Румунії. 

Кубраков зазначив, що для України цей логістичний шлях виходить дорожчим і маржинальність таких проєктів нижча. Але у цих проєктах є сенс, з огляду на те, що Румунія і Молдова реально зацікавлені такою співпрацею. Зокрема, є багато ініціатив щодо Дунаю та розбудові там пунктів пропуску. Крім того, планується добудова залізничної інфраструктури у напрямку Молдови.

Раныше повідомлялось, що ЄС закликає Польщу, Угорщину та Словаччину до конструктиву в питанні зерна з України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті